Odkrywali tajniki biologii

Chwila bez biologii nie istnieje. W nas i wokół nas tętni życie. Dlaczego  wobec tego nie poznać je bliżej, najlepiej na lekcji biologii? Na taki pomysł wpadli uczniowie klasy Ve. Inspiracją do tego, było pytanie: w jakich produktach spożywczych występują tłuszcze i cukry?

Młodzi badacze, postanowili poszukać odpowiedzi. Określili problem badawczy, sformułowali hipotezy, przeprowadzili doświadczenie biologiczne, otrzymali wyniki i wyciągnęli wnioski, że tłuszcze nie tylko wchodzą w skład naszego organizmu, ale są również obecne w produktach takich  jak: pestki dyni, słonecznika, w oleju, a cukry w chlebie.

Lekcja, była okazją do poznawania, eksperymentowania i odkrywania tego co nieznane. Rozwinęła  zainteresowania  badawcze uczniów i okazała się bardzo ciekawa, a nauka biologii jeszcze ciekawsza, gdy samemu przez doświadczenia można sprawdzić pewne teorie i fakty, o których piszą w książkach.

Anna Dolińska