Dzień Kultury Ukraińskiej

26 października odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Ukraińskiej. Uczniowie z klas I-VI z ukraińskim językiem nauczania obejrzeli przedstawienie teatralne dla dzieci „A gdzie jest piąte?”, w wykonaniu aktorów Lwowskiego Obwodowego Akademicznego Teatru Lalek.

Spektakl odbył się w Bielskim Domu Kultury i wywołał wiele pozytywnych emocji wśród młodszych jak i starszych widzów.
Po zakończeniu spektaklu, na sali gimnastycznej naszej szkoły, rozpoczął się koncert z udziałem uczniów tańczących i śpiewających w zespole RANOK oraz gości z Ukrainy: Dziecięcego Studium Akademicznego Zespołu Pieśni i Tańca „Kozaky Podilla” (Chmielnicki), Kwartetu Wokalnego Akademicznego Zespołu Pieśni i Tańca „Kozaky Podilla” (Chmielnicki), Zespołu Tańca Ludowego „Werbońka” (Zoria), Trio „Żywycia” (Zoria).